Narodowa Strategia Bezpieczeństwa Obrotu Gotówkowego

Gotówka była przedmiotem analiz i dyskusji przez cały 2021 rok, finalnie została wzmocniona odpowiednimi przepisami w ustawie o usługach płatniczych. Narodowy Bank Polski wzywał do ochrony gotówki, wskazując na jej strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa kraju. Dużo też mówiło się o osobach wykluczonych, pozbawianych możliwości dokonywania zakupów wraz z rosnącą pozycją instrumentów bezgotówkowych.

Rynek od dawna mówi, że to konsument powinien decydować o formie płatności – powinna być wygodna i niczym nieograniczona. Aby tak mogło być, detaliści muszą oferować swoim klientom prawo wyboru – częściowo aspekt ten regulują przepisy Polskiego Ładu i obowiązek nałożony od 1 stycznia 2022 przyjmowania płatności bezgotówkowych.

X Jubileuszowy Cashless Congress zaprasza na debatę “Narodowa Strategia Bezpieczeństwa Obrotu Gotówkowego, czyli jak budować zrównoważone podejście do różnych form płatności”.

Czy rzeczywiście gotówka wymaga specjalnej ochrony? Czy bez podejmowania kroków chroniących gotówkę groziła nam sytuacja państw skandynawskich? Co powinno być motorem napędowym prac nad strategią bezpieczeństwa gotówki: prawa konsumenta czy bezpieczeństwo kraju?

Aby dobrze rozwijać rynek płatności bezgotówkowych musimy bardzo dobrze rozumieć obrót gotówkowy – jego potrzeby, jego ograniczenia, jego wpływ na sytuację ekonomiczną państwa. Debata czołowych ekspertów w czasie X Cashless Congress przybliży nam tę wiedzę, niezbędną do budowania nowych usług bezgotówkowych.

Już dziś zarejestruj swój udział w kongresie

Przygotujemy ofertę dobraną do Ciebie!