PRELEGENCI X CASHLESS CONGRESS

Krzysztof Adamski
Krzysztof Adamski
CEO - BetterPOS

BetterPOS to fintechowa platforma oferująca produkty oparte o infrastrukturę i mechanizmy płatności bezgotówkowych. Jednym z projektów BetterPOS jest Donateo, czyli technologiczna platforma fundraisingu cyfrowego, wykorzystująca najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie płatności bezgotówkowych na rzecz sektora non-profit. Donateo łączy organizacje dobroczynne z biznesem odpowiedzialnym społecznie oraz darczyńcami.

Misją Donateo jest stworzenie kultury dobroczynności poprzez dostarczenie możliwości prostej i przyjemnej pomocy innym. Aspiracją Donateo jest upowszechnienie autorskich rozwiązań fundraisingowych na skalę, w której każdy, niezależnie od miejsca i czasu, będzie mógł skorzystać z okazji do przekazania drobnej kwoty na cele dobroczynne.

Platforma Donateo wprowadza jako pierwsza w Polsce transparentny i innowacyjny system mikrodonacji. Wszystkie opcje datkowania poprzez Donateo gwarantują szybkie, bezproblemowe i przejrzyste wsparcie: darowizna trafia bezpośrednio na konto organizacji dobroczynnej.

Piotr Alicki
Piotr Alicki
Prezes Zarządu - Krajowa Izba Rozliczeniowa

Uznany ekspert branży bankowej, doświadczony w zarządzaniu złożonymi projektami z zakresu IT. Organizator i uczestnik wielu krajowych inicjatyw, mających na celu digitalizację procesów gospodarczych realizowanych we współpracy z sektorem bankowym i administracją publiczną.

W latach 1990-2010 pracował w Pomorskim Banku Kredytowym S.A. w Szczecinie, a po fuzji – w Banku Pekao S.A. W latach 2010-2016 był wiceprezesem PKO Banku Polskiego, odpowiedzialnym za obszar IT i Operacji.

Odpowiadał za budowę i wdrożenie systemu płatności mobilnych IKO, na bazie którego utworzono system płatności mobilnych BLIK. Pod kierownictwem Piotra Alickiego KIR wdrożył innowacyjne rozwiązania cyfrowe: m.in. mobilny podpis elektroniczny mSzafir, zdalny model weryfikacji tożsamości w oparciu o dane bankowe – mojeID, Trwały Nośnik oraz Sandbox Blockchain.

Były przewodniczący Rady Bankowości Elektronicznej ZBP i członek Rady Dyrektorów Visa Europe. Wieloletni członek Rady ds. Systemu Płatniczego działającej przy NBP, reprezentujący w przeszłości Pekao S.A. i PKO Bank Polski, a obecnie KIR.

Absolwent Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Daria Auguścik
Daria Auguścik
dyrektor ds. rozwoju biznesu e-commerce - Mastercard Europe

Odpowiada za strategię i realizację działań firmy w obszarze rozwoju sieci akceptacji kart płatniczych w e-commerce oraz za współpracę biznesową z agentami rozliczeniowymi i partnerami handlowymi. Jest także odpowiedzialna za budowanie lepszego doświadczenia klientów korzystających z płatności kartą w e-commerce.

Daria dołączyła do Mastercard w 2011 roku jako Customer Delivery Manager, odpowiadając za techniczne wdrożenia nowych produktów i usług firmy na rynku polskim. Była m.in. odpowiedzialna za innowacyjny projekt wdrożenia pierwszych płatności mobilnych. Od 2016 roku Daria byla odpowiedzialna za rozwoj platnosci kartowych w środowisku face to face ze szczegolnym uwzglednieniem innowacyjnych rozwiazan jak obszar transportu publicznego oraz wprowadzenie na Polski rynek Soft POS.

Daria Auguścik ma 16 lat doświadczenia w branży płatniczej. Karierę zawodową rozpoczynała w ING Banku Śląskim w departamencie kart płatniczych. Odpowiadała tam za produkty kartowe; wdrażała w Banku technologię EMV oraz technologię płatności zbliżeniowych dla kart debetowych i kart kredytowych.

Daria Auguscik jest absolwentką ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z zakresu finansow miedzynarodowych i bankowosci.

Jakub Barwaniec
Jakub Barwaniec
CEO & Co-founder - Pergamin

CEO & Co-founder startupu Pergamin. Prawnik ze specjalizacją prawa handlowego oraz wykładowca studiów podyplomowych z zakresu Prawa Międzynarodowego
Obrotu Handlowego na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie w prowadzeniu usług prawnych dla biznesu. Jest współzałożycielem
startupu Pergamin, który od 2017 roku buduje rozwiązania online dla biznesu umożliwiając tworzenie, negocjowanie i podpisywanie umów oraz jest jednym z najszybciej rozwijających się startupów z branży legal tech w CEE.

Bartosz Berestecki
Bartosz Berestecki
CEO - PayTel
Powołany w lipcu 2020 roku Prezes Zarządu PayTel S.A oraz radca prawny. W latach 2015-2020 zajmował stanowisko Prezesa i Członka Zarządu PayU S.A. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2000 roku w firmie prawniczej White & Case. Następnie zarządzał działem prawnym i korporacyjnym Deutsche Banku PBC S.A. W latach 2012 – 2015 tworzył i rozwijał polski oddział Vanquis […]
Barbara Borgieł-Cury
Barbara Borgieł-Cury
Dyrektor Banku odpowiedzialna za obszar Operacje Klient Detaliczny - ING Bank Śląski

Od początku swojej kariery zawodowej w ING Banku Śląskim związana z obszarem płatności, w tym mobilnych, kart oraz rachunków. Jest odpowiedzialna za wdrożenie nowego systemu bankowości internetowej oraz mobilnej dla klientów detalicznych Moje ING, a także za wprowadzenie do oferty ING pierwszej karty zbliżeniowej, pierwszego bankomatu zbliżeniowego w Polsce oraz możliwości dokonywania szybkich przelewów.
Od maja 2021 w ramach obszaru Operacje Klient Detaliczny, Barbarze Borgieł-Cury podlegają jednostki zajmujące się operacyjną obsługą produktów i procesów dla klientów detalicznych.
Barbara Borgieł-Cury współpracuje z organizacjami płatniczymi. Jest Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej spółki Polski Standard Płatności oraz Członkiem Rady Nadzorczej Fundacja Polska Bezgotówkowa z ramienia ZBP RWKB.

Magdalena Borowik
Magdalena Borowik
Starszy Doradca ds. Innowacji - PWPW
[:pl]Doradca ds. technologii transakcyjnych, Ministerstwo Cyfryzacji[:en]Advisor on transaction technologies, Ministry of Digitization[:]
Dr Miłosz Brakoniecki
Dr Miłosz Brakoniecki
Współzałożyciel, CCO - Obserwatorium.biz
[:pl]Współzałożyciel i Członek Zarządu, OBSERWATORIUM.BIZ[:en]Member of the Board and Co-Founder OBSERWATORIUM.BIZ[:]
Piotr Brewiński
Piotr Brewiński
Fundator i Wiceprezes - FinTech Polska

Radca prawny, fundator i wiceprezes Fundacji na rzecz innowacji finansowych FinTech Polska. Z sektorem bankowym i płatniczym zawodowo związany od kilkunastu lat. Od wielu lat uczestniczy jako ekspert w pracach legislacyjnych nad najważniejszymi regulacjami z obszaru sektora bankowego oraz rynku usług płatniczych. Wieloletni współpracownik Związku Banków Polskich, pełnił funkcję doradcy zarządu Związku Banków Polskich. Ekspert z zakresu prawa bankowego, usług i systemów płatniczych, bankowości elektronicznej. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał dyplom University of Cambridge – Diploma in an Introduction to English Law and the Law of the European Union. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Uczestnik prac zespołu roboczego do spraw rozwoju innowacji finansowych przy Komisji Nadzoru Finansowego. W ramach praktyki zawodowej doradza zarówno instytucjom finansowym działającym w sektorze finansowym od strony regulacyjnej, jak i innowacyjnym przedsiębiorcom sektora FinTech w bieżącym prowadzeniu działalności gospodarczej.

Aleksandra Buczkowska
Aleksandra Buczkowska
Dyrektor zarządzająca ds. produktów i segmentów klienckich - mBank

Aleksandra Buczkowska, dyrektor zarządzająca ds. produktów i segmentów klienckich w Pionie Bankowości Detalicznej mBanku (Grupa Commerzbanku)

Aleksandra dołączyła do mBanku w 2010 r. z wieloletnim doświadczeniem pracy dla banków w roli doradcy z firmy „Wielkiej 4”. W mBanku tworzyła między innymi CRM operacyjny oraz rozwijała analityczny. Kierowała pracami rozwoju nowego biznesu m.in. mOKAZJI oraz platformy Real Time Marketingu. Wdrożyła w mBanku metodykę Agile Analytics i kulturę testów A/B w komunikacji bezpośredniej. Posiada również doświadczenie zarządzania Contact Center, gdzie rozwijała hybrydowy model kontaktu, czyli taki, w którym optymalne doświadczenie klienta zapewniają połączone siły człowieka oraz technologii. W obecnej roli w mBanku skupia się na kreowaniu wartościowych usług dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców.

Paweł Bułgaryn
Paweł Bułgaryn
Zastępca Dyrektora Departamentu Analityki Danych i Zarządzania Strategicznego - Ministerstwo Finansów
Odpowiada za opracowywanie i monitorowanie realizacji strategii działalności i rozwoju Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Nadzoruje procesy zarządcze oraz koordynuje kontrolę zarządczą w Ministerstwie Finansów. Zajmuje się również prawno-ekonomicznymi aspektami rozwoju obrotu bezgotówkowego. Wcześniej wiele lat zajmował się m.in. prowadzeniem prac legislacyjnych dotyczących regulacji w prawie krajowym i w prawie UE rynku usług płatniczych, […]
Prof. UEK dr hab. Jan Byrski
Prof. UEK dr hab. Jan Byrski
Partner - Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy
Specjalizuje się w zakresie prawnej ochrony informacji (danych osobowych, tajemnic zawodowych, tajemnicy przedsiębiorstwa), szeroko pojętego prawa rynku instytucji finansowych i usług płatniczych, IT i TMT, a w szczególności w prowadzeniu postępowań przed Prezesem NBP, Przewodniczącym KNF oraz Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych i sądami administracyjnymi. Doradza spółkom i instytucjom finansowym z rynku polskiego, jak i rynków międzynarodowych. Jest ekspertem prawnym Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Fundacji Rozwoju […]
Piotr Chronowski
Piotr Chronowski
Dyrektor ds. szkoleń i wsparcia technicznego - Novitus

Od ponad 25 lat związany z branżą fiskalną. Ekspert w dziedzinie przepisów, konstrukcji i działania urządzeń oraz rynku fiskalnego w tym kas mających postać oprogramowania. Zajmuje się analizą rynku, tworzeniem założeń do nowoprojektowanych urządzeń i rozwiązań fiskalnych, homologacjami oraz szkoleniami i wsparciem technicznym, wprowadzaniem nowych urządzeń na rynek.

Przewodniczący Sekcji Dostawców Fiskalnych Urządzeń Rejestrujących Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Bartosz Ciołkowski
Bartosz Ciołkowski
Dyrektor Generalny na Polskę, Czechy i Słowację - Mastercard Europe
Dyrektor Generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. Od stycznia 2014 roku Bartosz Ciołkowski jako Dyrektor Generalny polskiego oddziału Mastercard Europe jest odpowiedzialny za rozwój działalności firmy w Polsce. Do Mastercard dołączył w 2005 roku. Początkowo zajmował się rynkiem kart kredytowych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie. Od 2009 roku był odpowiedzialny za rozwój konsultingowego działu […]
Adam Czerniak
Adam Czerniak
Polityka Insight
Adam Czerniak zajmuje się w Polityce Insight badaniami makroekonomicznymi. Jest doktorem nauk ekonomicznych i pracownikiem naukowym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Do 2012 r. pracował jako ekonomista w departamencie gospodarki pieniężnej Kredyt Banku, wcześniej współpracował z Bankiem Światowym oraz Fundacją FOR, był też stypendystą Ronald Coase Institute. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu socjologii […]
Główny ekonomista, Dyrektor ds. badań
Janusz Diemko
Janusz Diemko
Co-Founder - Xelo Pay
Janusz Diemko posiada ponad 24-letnie doświadczenie w branży płatniczej w całym regionie EMEA, pracując w Polsce, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Rosji, zarządzając w Niemczech, Austrii, krajach bałtyckich, Czechach, Słowacji, Węgrzech. Zajmował stanowiska prezesa, dyrektora generalnego i regionalnego, dyrektor finansowy, dyrektor ds. Fuzji i przejęć, dyrektor ds. Rozwoju biznesu. W tych 24 latach zdobył rozległe doświadczenie w sektorze […]
Piotr Gałązka
Piotr Gałązka
Związek Banków Polskich
Piotr Gałązka jest prawnikiem i adwokatem. Pełni funkcję Dyrektora Przedstawicielstwa Związku Banków Polskich w Brukseli, gdzie odpowiada za monitorowanie prac legislacyjnych UE, prezentowanie stanowisk polskich banków oraz promowanie na forum UE polskiego sektora bankowego jako stabilnego, innowacyjnego i bezpiecznego. Doktorant na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego […]
Dyrektor Przedstawicielstwa Związku Banków Polskich w Brukseli
Cezary Giza
Cezary Giza
Prezes Zarządu IPH - Grupa Eurocash

Prezes Zarządu Innowacyjnej Platformy Handlu, spółki z Grupy Eurocash odpowiedzialnej za cyfryzację niezależnych sklepów oraz sieci partnerskich w Polsce.

Dr hab. Jakub Górka
Dr hab. Jakub Górka
Profesor - Uniwersytet Warszawski

Dr hab. nauk ekonomicznych, adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Zarządzania), od 2016 r. ekspert i koordynator ds. FinTech i e-płatności w ZUS, od 2012 r. ekspert Komisji Europejskiej w Grupie Ekspertów ds. Rynku Systemów Płatności (PSMEG), w latach 2016-2017 lider biznesowy strumienia e-Daniny w programie rządowym „Od papierowej do cyfrowej Polski”, w latach 2012-2015 ekspert FROB. Przeprowadzał badania i pisał opinie dla Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Finansów i podmiotów rynkowych. Autor i redaktor kilkudziesięciu artykułów i monografii naukowych, w tym autor „Interchange Fee Economics. To Regulate or Not to Regulate?”, 2018, Palgrave Macmillan (Springer Nature) oraz redaktor „Transforming Payment Systems in Europe”, 2016, Palgrave Macmillan, twórca Payments Drift Forum, laureat kilku nagród, m.in. e-Dukata na VII Cashless Congress za książkę habilitacyjną (2019) i nagrody Premiera RP za rozprawę doktorską (2009).

Monika Grabowska
Monika Grabowska
Dyrektor, Obszar Sprzedaży i Współpracy z Agentami Rozliczeniowymi - Fundacja Polska Bezgotówkowa

Monika Grabowska jest dyrektorem obszaru sprzedaży i współpracy z agentami rozliczeniowymi w Fundacji Polska Bezgotówkowa, gdzie współtworzy Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. Odpowiada za rozwój biznesu oraz relacje z agentami rozliczeniowymi. Przygotowuje i nadzoruje programy wsparcia sprzedaży, poszukuje nowych grup klientów i możliwości dotarcia do nich, prowadzi szkolenia sprzedażowe i produktowe. Jest ekspertką w dziedzinie rozwoju biznesu z szeroką znajomością rynku kart płatniczych w Polsce z ponad 30-letnim stażem. Specjalizuje się w zarządzaniu sieciami sprzedaży, budowaniu strategii sprzedażowej i marketingowej firm sektora finansowego. Wiedzę w zakresie zagadnień finansowych zdobywała studiując w Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Wyższej Szkole Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie. Kolejnym etapem były studia podyplomowe „Psychologia zmian postaw i zachowań” organizowane przez Uniwersytet Warszawski oraz „CSR-Strategia odpowiedzialnego biznesu” prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego. Monika Grabowska związana jest z rynkiem finansowym od wielu lat. Karierę zaczynała w bankowości: BGK, Kredyt Bank, PBK SA, BPH SA, PKO BP. Od 2007 roku pracowała w Diners Club na stanowisku dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, a następnie dyrektor ds. rozwoju i produktów. Po pracy gotuje i smakuje kuchnię wegetariańską. Jej pasją jest czytanie książek sensacyjno-kryminalnych. Marzy o ponownych podróżach najchętniej po Azji.

Dr Mieczysław Groszek
Dr Mieczysław Groszek
STOCKAMBIT SA
Przewodniczący Rady Programowej
Paweł Haltof
Paweł Haltof
Client Innovation Director, Członek Zarządu - Efigence

Strateg w obszarze projektowania innowacji dla instytucji finansowych. Konsultant dla kluczowych klientów firmy technologicznej Efigence, specjalizującej się w dostarczaniu dedykowanych rozwiązań z zakresu strategii, UX/UI i developmentu dla największych bankowych graczy. Projekty, w których uczestniczył były wielokrotnie nagradzane przez kapituły najbardziej prestiżowych konkursów na świecie. Paweł ma ponad trzynaście lat doświadczenia w pracy dla banków – w obszarach retail i corporate – a także dla innych innowacyjnych, międzynarodowych marek.

Prof. Dr Hab. Janina Harasim
Prof. Dr Hab. Janina Harasim
Kierownik Katedry Bankowości i Rynków Finansowych - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Profesor nauk ekonomicznych (2015), kierownik Katedry Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest autorką lub współautorką ponad 150 publikacji naukowych, w tym 9 monografii, np. Bankowość detaliczna w Polsce, 2005, 2008, 2011; Współczesny rynek płatności detalicznych – specyfika, regulacje, innowacje, 2013; Europe: The Shift from Cash to Non-Cash Transactions (w: Transforming Payment Systems […]
Krzysztof Hejduk
Krzysztof Hejduk
Vice-president Business Development - Kevin

Krzysztof Hejduk jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego, od kilkunastu lat zawodowo związany z branżą finansową. Przed dołączeniem do kevin. był prezesem mPay i dyrektorem finansowym Grupy LEW, dominującego akcjonariusza mPay. Wcześniej odpowiadał m.in. za nadzór nad finansami różnych firm na polskim rynku. Karierę zawodową budował pracując dla Banku Millennium, Deutsche Bank Polska oraz amerykańskiej firmy Forrest Equity Management. W 2021 dołączył do kevin., aktualnie zajmując stanowisko Vice-president Business Development odpowiada za rozwój kluczowych projektów firmy na wszystkich rynkach Europy.

dr Robert Huterski
dr Robert Huterski
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu z 1990 roku, specjalność prawo finansowe. W latach 1990-1995 zatrudniony w Narodowym Banku Polskim w wydziałach ekonomicznym i nadzoru bankowego. W 1991 roku uczestniczył w trzymiesięcznym Stypendium im. Roberta Schumana w Parlamencie Europejskim. Od 1993 roku zatrudniony w Katedrze Gospodarki i Finansów Cyfrowych Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1994 roku studiował ekonomię w Birkbeck College na Uniwersytecie Londyńskim w ramach stypendium rządów Polski i Wielkiej Brytanii. W latach 1996-1997 uczestnik programu badawczego Phare ACE wraz z brytyjskimi University of Surrey i Manchester Metropolitan University, a w latach 1996-1999 programu Tempus we współpracy z duńskimi Aarhus Business School i Uniwersytetem w Aarhus oraz fińską Helsinki School of Management and Business Administration. W 1997 roku uzyskał pięciomiesięczne stypendium Dekaban-Liddle Foundation na Uniwersytecie w Glasgow (Junior), a w 2006 roku miesięczne (Senior) na tej samej uczelni. Główna tematyka prowadzonych przez niego wykładów oraz zainteresowań badawczych to bankowość centralna i polityka pieniężna, finanse publiczne oraz finanse międzynarodowe. Obecnie pracuje nad zagadnieniami cyfrowego pieniądza banku centralnego (CBDC – central bank digital currency).

Paweł Janczura
Paweł Janczura
CCO - Savangard

Od 2016 jako Chief Customer Officer (CCO) – kierując zespołem sprzedaży odpowiada za pozyskiwanie nowych klientów oraz zarządzanie relacjami z dotychczasowymi klientami Savangard. Jego bezpośrednie zaangażowanie przyczyniło się do sukcesu organizacji i zbudowaniu silnej pozycji na rynku firm IT, które dostarczają nie tylko same rozwiązania IT ale budują również wartość dodaną dla Klienta.

Paweł Jaroszek
Paweł Jaroszek
Członek Zarządu - Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Od stycznia 2014 r. Członek Zarządu Nadzorujący Pion Finansów i Realizacji Dochodów odpowiadający m.in. za zapewnienie płynności finansowej Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz zarządzanie aktywami Funduszu Rezerwy Demograficznej. Audytor tytularny Komisji Kontroli ISSA oraz wiceprzewodniczący Komisji Technicznej ISSA ds. poboru składek z tytułu ubezpieczenia społecznego, a także Przewodniczący Komitetu Sterującego w ramach Europejskiej Sieci ISSA (IEN).
Odpowiedzialny za wdrożenie projektu e-Składka w ZUS.
Karierę zawodową rozpoczął od pracy w Departamencie Gospodarki Pieniężnej Banku Energetyki SA. Z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych związany od 1999 r. początkowo jako Naczelnik Wydziału, później Wicedyrektor i Dyrektor Departamentu. W latach 2008-2010 Członek Zarządu Krajowego Funduszu Kapitałowego SA. Specjalista w dziedzinie finansów. Absolwent ekonomii oraz prawa, a także podyplomowych studiów menedżersko-finansowych oraz
z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej.
Odpowiedzialny m.in. za nadzór nad realizacją kluczowych projektów w Zakładzie związanych
z optymalizacją poboru składek na ubezpieczenia społeczne (Projekt e-Składka) oraz elektronizacją akt pracowniczych płatników składek (Projekt e-Akta).

Inez Jaworska
Inez Jaworska
Starsza specjalistka ds. współpracy z darczyńcami biznesowymi - Polska Akcja Humanitarna

Starsza specjalistka ds. współpracy z darczyńcami biznesowymi w Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) oraz wiceprezeska Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu (PSF). Od ponad dwóch lat zajmuje się fundraisingiem indywidualnym, jak i biznesowym. Przez kilka miesięcy pełniła obowiązki koordynatorki działu fundraisingu w PAH. Zajmuje się współpracą z partnerami organizacji, w tym z Donateo.

Jerzy Judycki
Jerzy Judycki
Product Owner eDO App - PWPW

Product owner eDO App – mobilnej aplikacji cyfrowej tożsamości. Wraz z Zespołem sprawia, że najnowsze zdobycze kryptografii trafiają pod strzechy, a firmy i ich klienci zyskują ochronę przed oszustwami.

Od ponad 10 lat tworzy nowoczesne rozwiązania informatyczne. Pracował w branży ubezpieczeniowej w Link4 i Generali. Prywatnie fan strategii, podróżnik i pilot bezzałogowych statków powietrznych.

Karol Juraszczyk
Karol Juraszczyk
Radca prawny, Senior Associate - Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, w szczególności w prawie usług płatniczych, ochrony danych osobowych oraz zagadnieniach związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (AML). Posiada praktykę w zakresie prawa umów, usług świadczonych drogą elektroniczną, ochrony konsumentów oraz prawa e-commerce. Reprezentuje instytucje płatnicze przed organami nadzorującymi ich działalność, w tym KNF i GIIF. W Kancelarii uczestniczy w pracach zespołu Technologie Media Telekomunikacja, doradzając podmiotom z sektora FinTech, w szczególności w zakresie prawa instytucji finansowych i prawa usług płatniczych.

Doświadczenie zdobywał w zapewniając obsługę prawną jednego z wiodących dostawców usług płatniczych działających na polskim rynku, w sektorze e-commerce. Reprezentował spółkę w procesach due dilligence oraz integracji post-transakcyjnej. Wcześniej był związany z obszarem rynków kapitałowych, pracując w działach Compliance dwóch domów maklerskich.

Prelegent na licznych konferencjach i szkoleniach z zakresu regulacji rynku finansowego i ochrony danych osobowych. Współautor praktycznych komentarzy do ustawy implementującej dyrektywę PSD2 do polskiego porządku prawnego oraz Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2018/389 (RTS SCA&CSC).

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

 

Michał Karwasiński
Michał Karwasiński
KSZ Smart Legal

Michał Karwasiński jest radcą prawnym, posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze rynku finansowego i prawa nowych technologii. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Karierę zawodową rozpoczynał w UKNF, gdzie przez 3 lata pracował jako prawnik i analityk finansowy w wydziale nadzoru finansowego nad domami maklerskimi, a następnie współpracował z kancelarią prawną specjalizującą się w obsłudze instytucji finansowych, gdzie przez przeszło 8 lat budował kompetencje obsługi rynku usług maklerskich, zarządzania aktywami oraz nowych technologii. Pracował na stanowisku Risk Managera w jednym z bankowych towarzystw funduszy inwestycyjnych, zdobywając praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania ryzykiem. Michał jest absolwentem finansów na Wydziale Zarządzania UW oraz prawa na WPiA UW. Ukończył ponadto studia doktoranckie na WPiA UW oraz roczny kurs prawa amerykańskiego w Center for American Law Studies, współorganizowany przez University of Florida. Kompetencje menadżerskie miał okazję zdobywać także w Management Centre Innsbruck w Austrii, gdzie studiował jako stypendysta programu Erazmus.

Founding Partner
Włodzimierz Kiciński
Włodzimierz Kiciński
Wiceprezes - Związek Banków Polskich

od kwietnia 2017 Wiceprezes Związku Banków Polskich
2015- 2017 Kurator Banku Polskiej Spółdzielczości SA
2012- 2013 KGHM Polska Miedź SA- Wiceprezes Zarządu ds. finansowych
2002- 2012 Nordea Bank Polska SA- Prezes Zarządu
1999- 2002 BGŻ Bank SA- Wiceprezes Zarządu
1995- 1998 Hypo- Bank Polska SA – Wiceprezes Zarządu
1994- 1995 Bayerische Hypotheken-und Wechsel-Bank AG, Monachium- Doradca
1991-1994 Narodowy Bank Polski – Dyrektor Departamentu Zagranicznego

Ukończył studia na Wydziale Handlu Zagranicznego SGH i na Wydziale Mechaniczno -Technologicznym Politechniki Warszawskiej. Studia podyplomowe odbył w Instytucie Teorii Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji. Ukończył również INSEAD Advanced Management Program w Fontainebleau. W latach 2009- 2011- Członek Komitetu Wykonawczego na Polskę, Rosję i kraje bałtyckie w Grupie NORDEA. Powołany w skład rad nadzorczych krajowych przedsiębiorstw i międzynarodowych instytucji gospodarczych, m.in. KIR S.A., PEKAO S.A., PZU S.A., KGHM International.

 

Jacek Kinecki
Jacek Kinecki
CEO - Przelewy24

Prezes Zarządu PayPro, odpowiedzialny za wyznaczanie strategicznego kierunku rozwoju spółki oraz kontynuowanie jej dynamicznego wzrostu. Z marką Przelewy24 związany jest od ponad 12 lat. W branży płatności zdobywał doświadczenie na zróżnicowanych stanowiskach menadżerskich – w tym od 2019 roku jako Chief Commercial Officer (CCO) oraz członek zarządu w P24Dotcard. Jego wieloletnie zaangażowanie w rozwój serwisu Przelewy24 przyczyniło się do sukcesu marki i zbudowaniu pozycji lidera na rynku operatorów płatności. W codziennej pracy wizję Klienta zamienia w pełnowartościowy produkt.

Prelegent podczas licznych imprez branżowych oraz szkoleń, ekspert Izby Gospodarki Elektronicznej. W trakcie swojej kariery współpracował z wieloma kluczowymi Partnerami i nadzorował wdrożenia rozbudowanych projektów w zakresie dedykowanych rozwiązań płatniczych.

Tomasz Klecor
Tomasz Klecor
Head of FinTech - LegalGeek
Tomasz jest ekspertem z zakresu regulacji usług płatniczych. Obsługą prawną podmiotów gospodarczych zajmuje się od dekady. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw instytucji finansowych przed Komisją Nadzoru Finansowego oraz NBP, a także brytyjskim FCA i niemieckim BaFin, w tym w zakończonych sukcesem postępowaniach licencyjnych. Obsługiwał spółki zarówno z Unii Europejskiej jak i USA, doradzał przy […]
Adam Kokoszkiewicz
Adam Kokoszkiewicz
Dyrektor Departamentu Sprzedaży - Polski Standard Płatności BLIK

Z branżą płatniczą związany jest od ponad 20 lat. Od lipca 2014 roku, jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Polskim Standardzie Płatności (operator płatności BLIK) odpowiedzialny jest za pozyskiwanie klientów z obszaru bankowości, agentów rozliczeniowych i integratorów płatności elektronicznych. Odpowiada za budowanie relacji oraz współpracę biznesową z uczestnikami rynku płatności mobilnych. Do jego obowiązków należy także zarządzanie procesem sprzedaży oraz negocjowanie umów z zachowaniem reżimów regulatorskich dla systemu płatniczego (Prawo Bankowe, NBP, KNF, UOKiK).

Krzysztof Kołodziejczyk
Krzysztof Kołodziejczyk
Prezes Zarządu - Talemax sp. z o.o.

Prezes Zarządu Talemax sp. z o.o. jednej z największych w Polsce firm dostarczających rozwiązania automatyzujące przetwarzanie gotówki, Wiceprezes Zarządu Polskiej Organizacji Firm Obsługi Gotówki, redaktor portalu Automatyka Bankowa. Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej i studiów MBA Georgia State University – Akademia Ekonomiczna w Poznaniu. Związany z bankowością od ponad dwudziestu lat. Uczestniczył w wielu szkoleniach, konferencjach i projektach na całym świecie. Wydarzenia te dotyczyły głównie wielokanałowej obsługi klientów bankowych oraz procesów zarządzania gotówką. Utrzymuje bliskie kontakty z czołowymi producentami i konsultantami z branży technologii bankowej, co sprawia, że na bieżąco śledzi najnowsze światowe trendy. Dzięki temu zdobywa wiedzę i doświadczenie pozwalające oceniać, które rozwiązania zdają egzamin w praktyce.

Anna Koral-Zagórska
Anna Koral-Zagórska
Kierownik Biura Bezpieczeństwa - Polski Standard Płatności BLIK

W zeszłym roku do zespołu BLIKA dołączyła Anna Koral-Zagórska, która odpowiada za szeroko rozumiane bezpieczeństwo, zarówno w obszarze płatności mobilnych jak i całej organizacji. Swoje doświadczenie i kompetencje budowała między innymi w InPost, gdzie tworzyła Zespoły ds. Współpracy z Organami Ścigania i Bezpieczeństwa Paczkomatów, odpowiadając za bezpośrednią współpracę z przedstawicielami organów ścigania w obszarach cyberprzestępczości i przestępczości gospodarczej. Na co dzień swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w wymiarze dydaktycznym, ale przede praktycznym, między innymi w wykrywaniu i zapobieganiu przestępczości.

Jest absolwentką Akademii Marynarki Wojennej, gdzie studiowała Cyberbezpieczeństwo oraz absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, gdzie studiowała Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji.

Dr Krzysztof Korus
Dr Krzysztof Korus
Founding Partner - DLK Legal
Dr Krzysztof Korus jest radcą prawnym, doktorem nauk prawnych i ekonomistą. Ekspert w zakresie usług płatniczych, prawa nowych technologii oraz prawa bankowego. Od 2015 co roku rekomendowany przez Chambers Europe w kategorii Banking & Finance („strong experience in banking regulatory matters”, „deep knowledge and long experience”). Pionier doradztwa regulacyjnego dla sektora fintech w Polsce.   […]
Waldemar Korwin-Kowalewski
Waldemar Korwin-Kowalewski
Country Manager - Ingenico Polska

Waldemar Korwin-Kowalewski jako Country Manager odpowiada za sprzedaż i operacje na Polskę i kraje bałtyckie pod skrzydłami światowego lidera rozwiązań płatniczych, jakim jest Ingenico. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w sprzedaży, obsłudze klientów korporacyjnych i zarządzaniu projektami. Wywodzi się z acquiringu, gdzie był częścią działu sprzedaży dla klientów z segmentu Large Corporate, jednakże odpowiadał również za projekty oraz procesy operacyjne. Jest częścią Ingenico od października 2020 roku, gdzie zaczynał jako Key Account Manager, rozwijając relacje z kluczowymi klientami, oraz poszerzając portfolio istniejących produktów i usług. Obecnie pełni funkcję Country Managera.

Cezary Kosiński
Cezary Kosiński
CEO - Pricely

Specjalizuje się w rozwijaniu biznesu wokół zastosowań nowoczesnych technologii w handlu, transporcie, bankowości i instytucjach publicznych. Szczególnie zainteresowany wykorzystaniem możliwości urządzeń mobilnych i Internetu w budowaniu interakcji z konsumentami oraz technologii sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz rozpoznawania obrazów w zastosowaniach biznesowych wzmacniających efektywność operacyjną usługodawców.

Doświadczenie zbierał w firmach np. Wincor Nixdorf, Hypercom EMEA, Deutsche Telecom AG, Spire Payments. Jako manager był zaangażowany w rozwój biznesu płatności bezgotówkowych w regionach Europy Centralnej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Azji Południowo Wschodniej. Doradzał klientom w Niemczech, na Łotwie, na Słowacji i w Polsce w zakresie analiz rynku, budowania planów rozwoju, ekspansji terytorialnej, Business Due Dilligence. Od 2017 r. zaangażowany w startupy w Polsce. Obecnie prezes zarządu w Pricely.

Dr nauk technicznych w zakresie cyfrowego przetwarzania obrazów. Absolwent zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Lubi podróże i aktywny wypoczynek. Amatorsko pasjonat ornitologii.

Krzysztof Kowalczyk
Krzysztof Kowalczyk
Zastępca Dyrektora Departamentu Skarbcowo-Emisyjnego - Narodowy Bank Polski
W latach 2000 – 2008 oraz ponownie od 2012 roku pracownik NBP, na różnych stanowiskach eksperckich i menadżerskich w Departamencie Bezpieczeństwa oraz w Departamencie Emisyjno-Skarbcowym. W latach 2008 – 2012 zastępca dyrektora Centrum Zarządzania Gotówką w PKO Banku Polskim S.A. Absolwent bankowości na SGH oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Odpowiedzialny w NBP […]
Magdalena Kubisa
Magdalena Kubisa
Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu - Polski Standard Płatności BLIK

Magdalena Kubisa odpowiada za współpracę z kluczowymi partnerami spółki Polski Standard Płatności w obszarze e-commerce w Polsce i za granicą. We współpracy z podmiotami oferującymi sprzedaż przez Internet szczególny nacisk kładzie na dostarczanie klientom prostych i łatwych w obsłudze rozwiązań. Razem z wiodącymi dostawcami usług cyfrowych, e-sklepami, a także globalnymi i lokalnymi dostawcami rozwiązań płatniczych pracuje nad dostarczaniem nowoczesnych i wygodnych płatności dla milionów klientów.

Adrian Kutnik
Adrian Kutnik
Dyrektor Działu Private Market - Giełda Papierów Wartościowych Warszawa

Adrian Kutnik, Dyrektor Działu Private Market GPW. Kierownik projektu mającego na celu stworzenie platformy opartej o blockchain do tokenizacji aktywów niefinansowych i finansowych. Pierwszym produktem mają być stokenizowane dzieła sztuki co zdemokratyzuje dostęp do nich dla mniejszych kolekcjonerów.

Paweł Ławecki
Paweł Ławecki
Weprezes - Chmura Krajowa

Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem międzynarodowym w doradztwie strategicznym zdobytym w największych firmach konsultingowych. Przez całą swoją karierę realizował zróżnicowane projekty na styku technologii i biznesu dla klientów z sektora bankowego, ubezpieczeniowego, technologicznego i energetycznego. Obecnie w Chmurze Krajowej odpowiada za rozwój kanału sprzedaży. Wcześniej ponad 10 lat spędził w praktyce Technology & Digital Transformation w The Boston Consulting Group, początkowo w Londynie, następnie w Warszawie. Przed dołączeniem do BCG zdobywał doświadczenie w londyńskim oddziale Accenture pełniąc rolę konsultanta w grupie Infrastructure Technology & Operations. Z wykształcenia magister inżynier Elektroniki i Telekomunikacji, ukończył Politechnikę Poznańską.

Witlod Litaszewski
Witlod Litaszewski
Dyrektor Departamentu Finansowania Konsumenckiego - Polski Standard Płatności BLIK

Witold Litaszewski jest ekspertem w zakresie zarządzania ryzykiem, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka kredytowego. Specjalizuje się w projektowaniu procesów oceny ryzyka, budowie i walidacji modeli wspierających pomiar ryzyka, a także automatyzacji i optymalizacji procesów decyzyjnych. W Polskim Standardzie Płatności odpowiedzialny jest za rozwój nowobudowanego obszaru finansowania konsumenckiego.

 

Witold Litaszewski is an expert in risk management, with a particular focus on credit risk. He specialises in designing risk assessment processes, construction and validation of models supporting risk measurement as well as automation and optimisation of decision-making processes. In the Polish Payments Standard he is responsible for the development of the newly created consumer finance area.

Dariusz Marcjasz
Dariusz Marcjasz
Pełnomocnik Zarządu ds. sektora publicznego - BLIK
Specjalista z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży finansowej. Ze względu na swoje szerokie kompetencje jest uznanym ekspertem w sektorze bankowym, gdzie specjalizuje się m.in. w obszarze technologii i bankowości internetowej. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej był odpowiedzialny za szereg funkcji, w tym za działania zarządcze i operacyjne banków, rozwój i wdrażanie produktów płatniczych czy […]
Artur Miękina
Artur Miękina
Dyrektor Sprzedaży Projektów Kluczowych – ekspert eID, eIDAS - Asseco Data Systems

Absolwent Uczelni Łazarskiego. Wiceprzewodnicący i ekspert Komitetu Administracji Cyfrowej PIIT, Wiceprzewodniczący i Członek Rady Związku Cyfrowa Polska. Od prawie 20  lat związany z zagadnieniami architektury klucza publicznego (PKI) w tym podpisu elektronicznego. Obecne zainteresowania obejmują usługi zaufania i identyfikacji elektronicznej  wynikające z rozporządzenia eIDAS oraz procesy transformacji cyfrowej i paperless. Współtworzył jedno z kwalifikowanych Centrów Certyfikacji w Polsce oraz uczestniczył w kluczowych projektach informatycznych z zakresu identyfikacji i uwierzytelniania. Pracę w Asseco Data Systems rozpoczął w czerwcu 2016 roku.

Rafał Mikusiński
Rafał Mikusiński
Zastępca Przewodniczącego - Komisja Nadzoru Finansowego

Związany z rynkiem kapitałowym od jego powstania w 1991 roku. Rozpoczynał pracę w biurze maklerskim CDM Pekao SA. Brał udział w tworzeniu Domu Maklerskiego Banku Amerykańskiego w Polsce, gdzie pracował od 1994 do 1996 roku na stanowisku specjalisty ds. inwestycji własnych. Następnie w latach 1997-1999 zarządzał portfelami ubezpieczeniowymi spółek AGF Ubezpieczenia i Ubezpieczenia na Życie.

W maju 1999 roku rozpoczął pracę w Amplico PTE w dziale inwestycji, gdzie zajmował się zarządzaniem portfelem instrumentów dłużnych, podstawową analizą ekonomiczną i zarządzaniem płynnością OFE. W 2004 roku objął obowiązki Dyrektora Działu Inwestycji, a w marcu 2008 roku został powołany na członka zarządu Towarzystwa odpowiedzialnym za politykę inwestycyjną funduszu. Od listopada 2010 roku pełnił funkcje Prezesa Zarządu.

W kwietniu 2014 roku został powołany na członka Zarządu MetLife TUnŻiR i jako Dyrektor Pionu Inwestycji był odpowiedzialny za obszar inwestycji grupy w Polsce.  W tym samym roku został powołany do Rad Nadzorczych spółek MetLife TFI i MetLife PTE. Równolegle od 2015 do 2017 zajmował funkcję Investment Head w regionie ESE.

Od grudnia 2017 nadzorował również działalność funduszy Inwestycyjnych i Emerytalnych w regionie EMEA.

Jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję maklera papierów wartościowych, ukończył także kursy w zakresie doradztwa inwestycyjnego, dla analityków papierów wartościowych, przygotowujące do egzaminu CFA.

Marcin Misztal
Marcin Misztal
Szef na Europę Środkowo-Wschodnią - Stripe

Head of Central and Eastern Europe w Stripe. Odpowiada za biznes Stripe w Europie Środkowo-Wschodniej. Do Stripe przeszedł z Google, gdzie odpowiadał za partnerstwa z firmami technologicznymi i platformami e-commerce. Wcześniej pracował jako konsultant w Boston Consulting Group i Kearney. Absolwent kierunku International Business w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Jerzy Mroczek
Jerzy Mroczek
Dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance - Polski Standard Płatności BLIK

Jerzy jest prawnikiem, który stoi za tworzeniem rozwiązań prawnych i wzorów umów, na których opiera się system płatności mobilnych BLIK. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi przedsiębiorstw wdrażających skomplikowane projekty produktowe oraz korzystających z niestandardowych źródeł finansowania. Specjalizuje się w prawie kontraktów, prawie bankowym, prawie nowych technologii i prawie konsumenckim. W zespole BLIK Jerzy jest odpowiedzialny za kwestie prawne i compliance związane z funkcjonowaniem PSP i BLIK na poziomie biznesowym, regulacyjnym, korporacyjnym i międzyorganizacyjnym. W swojej pracy wspiera projekty biznesowe BLIK w sposób jak najbardziej efektywny, maksymalizując przestrzeń dla realizacji zasady swobody umów przy jednoczesnym uwzględnieniu ram wyznaczonych przez obowiązujące standardy regulacyjne.

Edyta Musielak
Edyta Musielak
Co-founder & Head of Sales - Cashy.pl

Współzałożycielka i szefowa sprzedaży Cashy.pl – platformy obsługującej e-skonto. Wcześniej odpowiadała za rozwój platformy Aleo.com z usługą finansowania dostawców w ING Usługi dla Biznesu SA. Ponad 15 lat doświadczenia w zakupach. Pracowała z m.in. z klientami z branży meblarskiej, spożywczej, kosmetycznej.

Bartłomiej Nocoń
Bartłomiej Nocoń
Dyrektor - Związek Banków Polskich w Warszawie

Członek Zarządu Europejskiej Rady ds. Płatności (EPC) w Brukseli
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne, specjalność handel zagraniczny oraz stypendysta The Swedish School of Economics and Business Administration w Helsinkach. Od ponad 20 lat związany z obszarem bankowości cyfrowej oraz zarządzaniem finansami w kanałach elektronicznych. W latach 2007-2018 w Banku Pekao S.A. pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i był odpowiedzialny za realizację strategii omnikanałowej obsługi klientów detalicznych oraz małych i średnich firm. W latach 2010-2018 był członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Contact Center – Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o w Krakowie. Przed dołączeniem do Grupy Pekao S.A., w latach 2003-2007 na stanowisku dyrektora operacyjnego w obszarze e-bankowości w Banku BPH S.A.
W 2020 r. Bartłomiej Nocoń dołączył do Związku Banków Polskich jako dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej. W styczniu 2021r. Bartłomiej Nocoń został wybrany do Zarządu Europejskiej Rady ds. Płatności (EPC) z siedzibą w Brukseli.
Ekspert w dziedzinie zastosowania nowoczesnych technologii w finansach oraz zarządzaniu projektami bankowości cyfrowej. Jest pomysłodawcą i współautorem szeregu innowacji bankowych, które w istotny sposób wpłynęły na dynamiczny rozwój systemu płatniczego oraz bankowości elektronicznej i mobilnej w Polsce w okresie ostatnich kilkunastu lat.

Dr Michał Nowakowski
Dr Michał Nowakowski
Head of NewTech - NGL Advisory
Dr Michal Nowakowski, r.pr. – pełni funkcję Head of NewTech w NGL Advisory w obszarze #fintech oraz #newtech, a także jest co-founderem w start-upie Ceforai zajmującym się. Ekspert fundacji AILAWTECH oraz współpracownik Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych – CyberScience. W swoim życiu zawodowym był związany min. z Bankiem Handlowym. Pracował w Narodowym Banku Polskim, Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego oraz […]
Maciej Nowosielski
Maciej Nowosielski
Prezesa Zarządu - Polskie ePłatności

Maciej Nowosielski od 28 lutego 2022 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu w grupie Polskie ePłatności S.A. Z PeP związany jest od maja 2017 roku najpierw jako Dyrektor Handlowy, a od stycznia 2020 roku jako Wiceprezes ds. Sprzedaży. W latach 2013-2017 współpracował z Międzynarodowym Funduszem Inwestycyjnym Adwent w projekcie związanym z wydawnictwami szkolnymi i pedagogicznymi, jako Dyrektor Handlowy zarządzał wszystkimi kanałami sprzedaży i obsługi. Podobnie w projekcie szkoleniowym Centrum Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych, pełniąc funkcję Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu i Sprzedaży, zbudował nową linię biznesową. Równolegle realizował projekty tymczasowe dla takich firm, jak Perfetti van Melle, Ricoh i Media Saturn Holding, a także innych. W latach 1997-2010 związany był z branżą telekomunikacyjną, gdzie jako Dyrektor Sprzedaży Pośredniej i Inwestycji w Orange zarządzał siecią agencji sprzedaży pośredniej oraz projektami inwestycyjnymi na rynku B2C i SOHO. Wcześniej w Grupie Telekomunikacja Polska zarządzał strukturami terenowymi w obszarach sprzedaży i marketingu operacyjnego na stanowiskach kierowniczych. Swoje kompetencje doskonalił na Executive MBA na The Nottingham Trent University & Poznań University of Economics, szkoleniach oferowanych przez FT Group Management School Development Programs oraz studiach podyplomowych z zakresu zarządzania i marketingu. Posiada certyfikat Associate PM wspierany przez szkolenia MT&DC, TQM i SixSigma. Praktyk, doświadczony lider w zakresie sprzedaży, rozwoju organizacji, zarządzania zmianą, pracy ze strukturami wielokanałowymi, w tym sprzedaży usługowej i własnej, agencyjnej i call center. Swoją wiedzą chętnie dzieli się prowadząc szkolenia i wykłady na kilku uczelniach w kraju.

 

Marcin Olędzki
Marcin Olędzki
Manager, Obszar Współpracy z Podmiotami Sektora Bankowego - Fundacja Polska Bezgotówkowa

Jest managerem obszaru współpracy z podmiotami sektora bankowego w Fundacji Polska Bezgotówkowa, gdzie odpowiada za strategiczne projekty promujące obrót bezgotówkowy. Od ponad 20 lat związany z sektorem bankowym. Pracował m.in. w Citibanku (projekty w Dublinie i Edynburgu), gdzie brał udział w projektach związanych z rynkiem kapitałowym. Zarządzał również produktami kredytowymi w BGŻ/BNP i brał czynny udział w fuzji tych banków. Doświadczenie w obszarze płatności zdobywał w Mastercard Advisors, biorąc udział w strategicznych projektach dla wiodących banków w Polsce. Przed dołączeniem do Fundacji pracował w BGK, gdzie współtworzył strategię banku oraz wdrażał nowy model biznesowy. W wolnych chwilach czas spędza poza miastem delektując się ciszą i pięknem natury. Jego pasją są góry i podróże z plecakiem w najdalsze zakątki świata.

Tomasz Owczarek
Tomasz Owczarek
Dyrektor sprzedaży i strategii - Mastercard Europe

Dyrektor sprzedaży i strategii w polskim oddziale Mastercard Europe

Tomasz kieruje zespołem sprzedaży, który utrzymuje relacje ze wszystkimi wydawcami kart płatniczych Mastercard w Polsce. Koordynuje działania Mastercard w zakresie dostarczania klientom najlepszych rozwiązań płatniczych oraz szerokiej gamy usług dodatkowych, w tym m.in. doradztwa, analizy danych, lojalności, cyberbezpieczeństwa, otwartej bankowości i płatności rachunków. Odpowiada również za rozwój strategii i koordynację projektów kluczowych.

Przed dołączeniem do Mastercard, Tomasz pracował w banku Citi Handlowy oraz firmie doradczej McKinsey. Ma ponad 17-letnie doświadczenie w bankowości detalicznej, branży płatniczej oraz doradztwie strategicznym.

Tomasz jest absolwentem wydziału międzynarodowych stosunków gospodarczych Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Mariusz Ożga
Mariusz Ożga
Head of Strategy & Innovation - Santander Consumer Bank S.A.
Menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem, łączącym światy biznesu, technologii i finansów. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują̨ się̨ na innowacyjnych strategiach biznesowych, otwartej bankowości, transformacji cyfrowej oraz wykorzystania danych. Coach i mentor startupów z sektora FinTech.
Bartosz Panek
Bartosz Panek
Prezes Zarządu - Elzab SA

Doświadczony manager, związany z branżą usług finansowych i rynkiem sprzedaży detalicznej w Polsce i Europie Środkowej od ponad 15 lat. Ekspert w zakresie rozwoju biznesu, specjalizujący się w obszarze płatności elektronicznych, bankowości, kart płatniczych i programów lojalnościowych.

Funkcję Prezesa Zarządu ELZAB SA pełni od września 2020 r.

W latach 2018-2020 zajmował stanowisko Doradcy Zarządu Grupy Kapitałowej Comp S.A. i spółki ELZAB S.A. W latach 2015-2020 był Członkiem Rady Nadzorczej w firmie PROBET S.A., która działa w branży motoryzacyjnej i budowlanej. W latach 2008-2017 zdobywał doświadczenie w takich firmach jak: American Express Poland, First Data Polska, ACI Worldwide oraz Elavon Merchant Services, gdzie w 2016 r. został Członkiem Zarządu Krajowego.

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Żaklina Pawlak-Iwińska
Żaklina Pawlak-Iwińska
Wiceprezes ds. HR - Polskie ePłatności

Żaklina Pawlak Iwińska jest związana z Polskimi ePłatnościami praktycznie od samego początku powstania firmy. Początkowo na stanowisku Dyrektora Działu Personalnego, następnie od 2019 r. Wiceprezesa ds. Personalnych, a obecnie pełni funkcję Wiceprezesa ds. HR. Jest także członkiem Zarządu w spółce BillBird S.A. będącej członkiem Grupy Polskie ePłatności S.A. Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego w dziedzinie socjologii i historii, z dodatkowymi dyplomami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania kompetencjami, prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. . Lata 2007-2010 poświęciła pracy i zdobywaniu doświadczeń w Szpitalu Rzeszowskim MSWiA, jako kierownik działu personalnego. Doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi zdobywała w latach 2010-2016 na stanowisku Dyrektora Personalnego w OPTeam S.A. Od 2016 do kwietnia 2022 roku prowadziła i rozwijała własną firmę HRO+, w której pełniła funkcję Dyrektora Generalnego. Swoją wiedzą i pasją dzieli się uczestnicząc jako prelegent i ekspert w licznych konferencjach i seminariach. Obecnie swoje ogromne doświadczenie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi wykorzystuje do strategicznego rozwoju PeP – jednej z najszybciej rozwijających się firm w dziedzinie płatności bezgotówkowych w Polsce. Niejednokrotnie uczestniczyła w procesach fuzji czy przejęć spółek, co sprawia, że wiedza jest poparta praktycznymi umiejętnościami w tym zakresie. Zawsze profesjonalna, precyzyjna i zaangażowana. Aktualnie w trakcie studiów Executive MBA na Uniwersytecie Koźmińskiego.

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
Head of Financial Services - Shoper S.A
Head of Financial Services w Shoper S.A od 2021 roku. Ekspert sektora fintech. Od 2019 roku prowadzi aktywną działalność edukacyjną m.in. w ramach studiów podyplomowych o finansowych technologiach na wielu polskich uczelniach ekonomicznych. W 2016 roku współtworzył serwis Fintek.pl do 2021 roku pełniąc funkcję redaktora naczelnego. W latach 2013-2016 Główny Ekonomista Bankier.pl. W latach 2016-2021 dyrektor działu analiz w Polskim Związku Instytucji […]
Prof. UMK, dr hab. Michał Polasik
Prof. UMK, dr hab. Michał Polasik
Dyrektor Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Profesor nadzwyczajny na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyrektor Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych UMK. Autor ponad 90-ciu publikacji naukowych z zakresu bankowości cyfrowej i płatności detalicznych. W 2016 roku został laureatem Nagrody im. Prof. Remigiusza Kaszubskiego, ustanowionej przez Zarząd Związku Banków Polskich, w kategorii działalność naukowa za badania polskiego systemu płatniczego. […]
Prof. UE dr hab. Monika Klimontowicz
Prof. UE dr hab. Monika Klimontowicz
Finance and Accounting for Business Program Director - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Krzysztof Pycia
Krzysztof Pycia
Blue Media S.A.
W Blue Media od 2019 roku, gdzie odpowiada za relacje z bankami oraz aktywnie uczestniczy w rozwoju usług. Wcześniej przez 10 lat pracował w Krajowej Izbie Rozliczeniowej S.A., w tym jako Dyrektor Departamentu Produktów Mobilnych i Tożsamości Cyfrowej oraz Dyrektor Departamentu Strategii i Projektów. Zaangażowany w licznych zespołach roboczych ZBP, w tym m.in. Polish API. […]
Sales Director Financial Sector
Ralf Ohlhausen
Ralf Ohlhausen
Chair - ETPPA (European TPP Association)

Ralf Ohlhausen is the founder of PayPractice advising Payment Service Providers, notably PPRO and Tink, with a focus on PSD2 and Open Banking opportunities. He is the chair of the European TPP Association (ETPPA), co-chair of the Berlin Group’s openFinance Advisory Board, member of the ECB’s Market Infrastructure Board, alternate member of the ERPB and EPC board and representing the interests of fintechs and TPPs in various multi-stakeholder groups.

Krzysztof Rogowski
Krzysztof Rogowski
Radca, Departament Ryzyka Podatkowego - Ministerstwo Finansów

Radca, Departament Ryzyka Podatkowego, Ministerstwo Finansów.

Ekspert z zakresu podatku VAT. Koordynuje wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur w Polsce.

Piotr Rutkowski
Piotr Rutkowski
Doradca ds. polityki DLT/blockchain - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, NASK PIB

Doradza w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) w sprawach polityki rozwoju dlt/blockchain. Od 2019 roku prowadzi grupę roboczą ds. rejestrów rozproszonych i blockchain, obecnie w ramach zespołu zadaniowego ds. technologii przełomowych.
Uczestniczy w Policy Group Europejskiego Porozumienia Blockchain (EBP), tworzącym z inicjatywy Komisji Europejskiej i państw członkowskich UE Europejską Sieć Usług Blockchain (EBSI).
W NASK Państwowy Instytut Badawczy jest zatrudniony w Zespole Analiz i Rozwoju Produktów Cyberbezpieczeństwa, Pionu Rozwoju Cyberbezpieczeństwa. Doradza w sprawach nowych technologii, zajmuje się rozwojem usług polskiego węzła europejskiej sieci blockchain EBSI.

W kancelarii prawnej Wardyński i Wspólnicy zajmuje się uwarunkowaniami prawnymi, regulacyjnymi i technologicznymi innowacyjnych sektorów gospodarki.

W 1989 założył firmę konsultingową Rotel, specjalizując się w telekomunikacji, strategii rynków regulowanych, cyberbezpieczeństwie i uwarunkowaniami partnerstwa publiczno-prywatnego. Współtworzył system regulacyjny dla sektora telekomunikacji w Polsce. Jest współtwórcą fundacji Instytut Mikromakro, zabiegającej o społeczną akceptacją nowych technologii i zastosowaniami dronów.

Jan Sarnowski
Jan Sarnowski
były Podsekretarz Stanu - Ministerstwo Finansów
28 listopada 2019 r. powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Jan Sarnowski to ekspert w zakresie polskiego i niemieckiego prawa podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach doradztwa prawnego i podatkowego w Berlinie i Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii (LL.M.), a także podyplomowych studiów w zakresie prawa […]
Leszek Skiba
Leszek Skiba
Prezes Zarządu Banku - Bank Pekao
Prezes Zarządu Banku kierujący pracami Zarządu od kwietnia 2020 roku. Od 2015 roku pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał za nadzór nad polityką makroekonomiczną oraz legislacją w zakresie podatkowym. Wspierał także prace legislacyjne związane z rynkami finansowymi i kapitałowymi, jak również przygotował koncepcję reformy systemu budżetowego. Od marca 2019 do kwietnia 2020 […]
Joanna Smolska
Joanna Smolska
Zastępca Dyrektora Biuro Długu i Restrukturyzacji Wierzytelności - UM Warszawa
[:pl] Zastępca dyrektora Biura Polityki Długu i Zarządzania Płynnością Urzędu m.st.Warszawy[:en]Deputy Director of the Debt and Cash Management Department in the City of Warsaw[:]
Aleksandra Sroka-Krzyżak
Aleksandra Sroka-Krzyżak
Head of Strategy and Chief of Staff - Allegro

Aleksandra Sroka-Krzyżak jest Head of Strategy and Chief of Staff od lipca 2021 roku. Jej rolą jest opracowanie długofalowej strategii Allegro oraz koordynacja jej wdrożenia. Wcześniej pełniła funkcję Head of Strategy w PKO Banku Polskim, gdzie stworzyła i wdrożyła strategię cyfryzacji banku „PKO Banking Platform”, a także była członkiem PKO Corporate Venture Capital Fund. Przed PKO Aleksandra była Partnerem w The Boston Consulting Group (BCG), gdzie zajmowała się projektami w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym związanymi z transformacją cyfrową, otwartą bankowością, strategiami innowacji, w tym współpracą z fintechami, poprawą efektywności oraz procesami M&A. Zarządzała wieloma projektami za granicą i pracowała dla biur BCG w Nowym Jorku i Mediolanie. Jest absolwentką kierunku Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, studiowała również Analizę Finansową i Matematyczną na Uniwersytecie Malardalen w Szwecji.

Karol Stec
Karol Stec
Dyrektor ds. Koordynacji Projektów - POHiD
Michał Synowiec
Michał Synowiec
Senior Associate, Prawnik - Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie innowacji finansowych (FinTech) oraz regulacyjnych aspektach działalności instytucji finansowych. Posiada doświadczenie w zakresie prawa nowych technologii, w szczególności ochrony danych osobowych, prawa umów oraz prawa własności intelektualnej. W kancelarii uczestniczy w pracach praktyki Technologie Media Telekomunikacji oraz zespołu Prawa instytucji finansowych i usług płatniczych.

Wspierał instytucje finansowe w postępowaniach przed organami nadzoru (KNF, NBP). Uczestniczył w badaniach due diligence podmiotów działających na rynku finansowym, projektach dostosowania działalności dostawców usług płatniczych do wymogów regulacyjnych dyrektywy PSD2 (banki, krajowe instytucje płatnicze) oraz doradzał przy wdrażaniu procedur wewnętrznych (AML, outsourcing, monitoring incydentów, środki bezpieczeństwa, kontrola wewnętrzna). Brał również udział w przeprowadzaniu audytów zgodności procesów przetwarzania danych pod kątem wymogów ogólnego rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO). 

Prelegent na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych poświęconych tematyce prawa usług płatniczych, ochrony danych osobowych, prawa własności intelektualnej oraz prawa cywilnego. Autor i współautor pozycji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa usług płatniczych. 

Obecnie doktorant w Katedrze Prawa Gospodarczego Prywatnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Stypendysta Julius-Maximilians-Universität Würzburg oraz kilkukrotny stypendysta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach prawo oraz administracja, Kraków Intellectual Property Law Summer School, organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński, Winter School on European Business Law, organizowanej przez Julius-Maximilians-Universität Würzburg (Niemcy), oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez Columbus School of Law przy The Catholic University of America w Waszyngtonie.

Michał Synowiec
Michał Synowiec
Senior Associate - Kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie innowacji finansowych (FinTech) oraz regulacyjnych aspektach działalności instytucji finansowych. Posiada doświadczenie w zakresie prawa nowych technologii, w szczególności ochrony danych osobowych, prawa umów oraz prawa własności intelektualnej. W kancelarii uczestniczy w pracach praktyki Technologie Media Telekomunikacji oraz zespołu Prawa instytucji finansowych i usług płatniczych.

Wspierał instytucje finansowe w postępowaniach przed organami nadzoru (KNF, NBP). Uczestniczył w badaniach due diligence podmiotów działających na rynku finansowym, projektach dostosowania działalności dostawców usług płatniczych do wymogów regulacyjnych dyrektywy PSD2 (banki, krajowe instytucje płatnicze) oraz doradzał przy wdrażaniu procedur wewnętrznych (AML, outsourcing, monitoring incydentów, środki bezpieczeństwa, kontrola wewnętrzna). Brał również udział w przeprowadzaniu audytów zgodności procesów przetwarzania danych pod kątem wymogów ogólnego rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO).

Prelegent na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych poświęconych tematyce prawa usług płatniczych, ochrony danych osobowych, prawa własności intelektualnej oraz prawa cywilnego. Autor i współautor pozycji naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa usług płatniczych.

Obecnie doktorant w Katedrze Prawa Gospodarczego Prywatnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Stypendysta Julius-Maximilians-Universität Würzburg oraz kilkukrotny stypendysta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach prawo oraz administracja, Kraków Intellectual Property Law Summer School, organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński, Winter School on European Business Law, organizowanej przez Julius-Maximilians-Universität Würzburg (Niemcy), oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez Columbus School of Law przy The Catholic University of America w Waszyngtonie.

 

Sławomir Szepietowski
Sławomir Szepietowski
Partner Zarządzający, kierujący praktyką finansowań i regulacji finansowych - Bird & Bird
Sławomir Szepietowski posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów z sektora usług finansowych. Doradza klientom w projektach dotyczących kwestii regulacyjnych, FinTechu i usług płatniczych. Doradzał przy szeregu transakcji dotyczących finansowania, emisji papierów wartościowych, instrumentów pochodnych. Wspiera klientów w projektach wprowadzania nowych linii biznesowych oraz produktów finansowych. Doradza dużym międzynarodowym instytucjom oraz start-up’om, przy wejściu […]
dr hab. Dariusz Szostek, prof. UO
dr hab. Dariusz Szostek, prof. UO
Uniwersytet Opolski
Profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, Kierownik Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii UO, Partner i założyciel Kancelarii Szostek-Bar i Partnerzy. Członek PAN Katowice, ekspert Obserwatorium Sztucznej Inteligencji Parlamentu Europejskiego; ekspert w zakresie nowych technologii, współautor koncepcji e-sądu, pomysłodawca elektronicznego potwierdzenia odbioru (zwrotki elektronicznej wprowadzanej aktualnie w MS), autor koncepcji elektronicznego biura podawczego […]
Profesor Wydziału Prawa i Administracji, Kierownik Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii
Kuba Szpringer
Kuba Szpringer
KSZ Smart Legal
Kuba Szpringer to radca prawny, którego praktyka obejmuje doradztwo w zakresie regulacji rynku finansowego, prawa nowych technologii, transakcji kapitałowych oraz projektów IT. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Przed założeniem KSZ Smart Legal doskonalił swoje umiejętności między innymi jako wspólnik w kancelarii specjalizującej się […]
Founding Partner
Michał Szymański
Michał Szymański
Dyrektor ds. Strategicznego Rozwoju Nowych Rynków - Polski Standard Płatności BLIK
[:pl]Wiceprezes Krajowej Izby Rozliczeniowej,[:en]Vice President of the National Clearing House (KIR)[:]
Michał Tabor
Michał Tabor
Partner i Członek Zarządu - Obserwatorium.biz
Od 15 lat zajmuje się bezpieczeństwem informacji, wdrażaniem mechanizmów podpisu elektronicznego, systemów elektronicznej administracji oraz budowaniem systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Autor wielu rozwiązań z zakresu uwierzytelnienia, podpisu elektronicznego i dokumentu elektronicznego funkcjonujących w Polsce, w szczególności autor szeroko stosowanego mechanizmu składania deklaracji podatkowych i Profilu Zaufanego ePUAP. Uczestniczył w procesie legislacji i wdrażania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego […]
Adam Tencza
Adam Tencza
Managing director - PayTel
Członek Zarządu PayTel S.A., jednego z najszybciej rosnących agentów rozliczeniowych w Polsce. Od 10 lat związany z branżą płatniczą i finansową. Wcześniej zarządzał działalnością na rynku polskim oraz w krajach ościennych w ramach grupy SIBS, jednego na największych europejskich dostawców rozwiązań i usług płaniczych. Wdrażał i uczestniczył w projektach narodowych schematów płatniczych, systemów bezpieczeństwa płatniczego, […]
Piotr Waś
Piotr Waś
Managing Director, Poland and CEE - SUNMI
Piotr Waś jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 90. pracował w firmach, zajmujących się dostarczaniem rozwiązań z obszarów IT oraz systemów wspierających zarządzanie, takich jak: Qumak, Hogart czy Exact Software. Doświadczenie managerskie zdobywał m.in. w firmie Ingenico Group na stanowisku Dyrektora Zarządzającego na Europę Wschodnią, First Data na stanowisku Dyrektora Sprzedaży oraz w […]
Dr Paweł Widawski
Dr Paweł Widawski
Prezes - Fintech Poland
Prezes Fundacji Fintech Poland oraz członek zarządu European Digital Finance Association, Kierownik Centrum Regulacji Usług i Technologii Finansowych UW, adiunkt  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, niezależny członek rady nadzorczej PayU S.A. Wcześniej wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej w Związku Banków Polskich, członek Zarządu Europejskiej Rady ds. Płatności oraz […]
Natalia Wieczorek
Natalia Wieczorek
Sales Manager - Przelewy24 PayPro

Z branżą fintech związana od kilku lat. Prelegentka podczas licznych imprez branżowych oraz szkoleń. Doświadczenie zbudowane podczas 8 letniego stażu pracy w e-commerce aktywnie wykorzystuje do pozyskiwania i budowanie relacji z kluczowymi klientami oraz partnerami serwisu Przelewy24

Michał Wojciechowski
Michał Wojciechowski
VP of Sales Eastern Europe - Global Processing Services

Experienced entrepreneur with a proven track record of working in the financial services industry. Skilled in investment strategy, management, financial markets, trading and business operations. A strong specialist in business development and sales.

Jan Ziomek
Jan Ziomek
Kierownik Zespołu Rozwoju Innowacji w Departamencie Innowacji Finansowych FinTech - KNF

Kierownik Zespołu Rozwoju Innowacji w Departamencie Innowacji Finansowych FinTech Urzędu KNF. Jego Zespół realizuje zadania związane z Programem Innovation Hub, wydawaniem interpretacji Komisji Nadzoru Finansowego, jak również podejmowaniem innych czynności związanych z wspieraniem rozwoju innowacji finansowych.

Brał udział w opracowaniu m.in. Stanowiska Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącego zasad funkcjonowania tzw. platform crowdfundingu inwestycyjnego, Ostrzeżenia Urzędu KNF o ryzykach związanych z nabywaniem oraz z obrotem kryptoaktywami (w tym walutami wirtualnymi oraz kryptowalutami) oraz Stanowiska Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wydawania i obrotu kryptoaktywami.

Z wykształcenia prawnik, wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Czekasz na kolejną edycję?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

logo CC X biale PNG
KONTAKT 
Ellipse 8

Public Relations

Jakub Jankowski

jakub.jankowski@frob.pl

+48 609 088 083

Anna Hajduk

Marketing

Anna Hajduk

anna.hajduk@frob.pl

+48 570 162 040

ORGANIZATOR

Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego

ul. Kruczkowskiego 4b lok. 13

00-412 Warszawa

NIP: 5222990098

frob logo png
OBSERWUJ NAS