Artur Wojtczuk

Od wielu lat związany z branżą płatności.

W latach 2007 – 2019 współpracował z Krajową Izbą Rozliczeniową, gdzie odpowiadał za produkty w ramach Linii Biznesowej Płatności Internetowe. Z rozwiązań w obszarze płatności online korzystały sklepy internetowe, administracji publiczna (np. ePUAP czy usługa Twój e-PIT), masowi wystawcy faktur czy też TFI. Dostarczane w ramach usług kanały płatności używała także zdecydowana większość operatorów płatności internetowych w Polsce.

Od 2019 roku związany z Bankiem Pekao, w którym odpowiada za rozwój innowacyjnych płatności, w tym Apple Pay, Google Pay, BLIK, płatności internetowych itp., a także rozwój usług dodanych np. AutoPay czy zakup biletów i parkingów w aplikacji PeoPay. W jego obszarze znajduje się również wdrożona wspólnie z Laboratorium Innowacji Banku Pekao S.A. aplikacja dla dzieci PeoPay KIDS, która pozwala „dotknąć” i poznać świat finansów również najmłodszym klientom.

Od 2021 jako Członek Zarządu współpracuje również z Krajowym Integratorem Płatności S.A., właścicielem usługi zaufanych płatności Tpay. Odpowiada za rozwój współpracy i budowanie synergii pomiędzy Bankiem Pakao a KIP S.A. w obszarze e-commerce.

Jest Absolwentem Politechniki Łódzkiej na kierunku Informatyka oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzania projektami IT. Prywatnie – miłośnik motoryzacji i wyścigów samochodowych na ¼ mili.