Marcin Chruściel

Dysponuje międzynarodowym doświadczeniem i osiągnięciami w obszarze bankowości detalicznej, kart i płatności, sprzedaży i rozwoju produktów, procesów M&A oraz start-up zdobyte w dużych europejskich i krajowych bankach, takich jak: PKO BP, Raiffeisen Bank Polska SA, Polbank EFG (EFG Eurobank Ergasias SA), i Bank Austria Creditanstalt. Od marca 2017 w Orange Polska odpowiadał za Mobilny Bank Orange Finanse. Aktualnie od maja 2022 pełni rolę CEO w firmie Fenige Sp. z o.o. Dodatkowo w latach 2017-2022 pełnił rolę przewodniczącego Komitetu FinTech w PIIT. Członek rad programowych kongresów oraz konferencji, mentor i mówca biznesowy. Pełnił również rolę członka Prezydium Rady Wydawców Kart Bankowych przy Związku Banków Polskich. Inicjator pierwszego oraz drugie wydania raportu o rynku Blockchain w Polsce wydanego pod auspicjami PIIT.

Entuzjasta tworzenia innowacyjnych produktów oraz unikalnych doświadczeń klientów w nowym digitalnym świecie ze szczególnym uwzględnieniem zmian płynących z PSD2 oraz OpenBanking. Aktywnie wspiera obszar FINTECH z długoterminową wizją w zakresie zmian na rynkach finansowych spowodowanych rewolucją technologiczną (#VR #AI #blockchain #5G #mashinelearning #BIGDATA #BOT #cloud  #3Dprinter #virtualassistance #autonomouscars) wpasowując się w przyszłe  oczekiwania klienta 4.0. Zwolennik metodologii DesignThinking połączonej ze agile’owym podejściem biznesowym.

Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Łazarskiego. Ukończył także Podyplomowe Studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz dedykowane programy w ramach Harvard Business School szczególnie w obszarze leadership, który to obok mentoringu i rozwoju mentalnego stanowią coraz bardziej istotny fundament rozwoju osobistego i biznesowego.