Grzegorz Łapiński

W swojej 23-letniej praktyce biznesowej Grzegorz Łapiński sprawował wiele funkcji w zarządach i radach nadzorczych międzynarodowych korporacji. Obecnie zajmuje stanowisko wiceprezesa zarządu w Polskie ePłatności S.A. – spółce z portfela funduszu inwestycyjnego Innova Capital.

Wcześniej związany z firmą First Data/PolCard, gdzie pełnił rolę wiceprezesa zarządu i dyrektora generalnego pionu sprzedaży (a także dyrektora finansowego oraz prezesa First Data Poland Holding). Odpowiadał za następujące rynki: polski, grecki oraz kraje bałtyckie. Przez 10 lat był związany z branżą doradczą, pracując w Ernst & Young (EY) na stanowisku Senior Managera. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju, przez 7 lat pracując dla międzynarodowych korporacji w Holandii, USA, Grecji i Irlandii.

Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia Executive MBA University of Chicago Booth School of Business. Jest ponadto członkiem zrzeszonym Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz stypendystą University College Galway.