Digital era – XII Cashless Congress

Mastercard, Euronet, BLIK i VeloBank – najważniejsi partnerzy XII CashlessCongress 2024

XII Cashless Congress już za kilkanaście dni. Znów będziemy żyć najnowszymi trendami w płatnościach, słuchać najlepszych ekspertów i przeniesiemy się do magicznego świata stworzonego dwanaście lat temu przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Przez ostatnią dekadę zmieniał się świat, zmieniały się produkty i zmieniał się rynek płatniczy. Kongres dostosowywał się do tych zmian, pokazując to, co najlepsze, najciekawsze, godne naśladowania.

 

Sukces Kongresu jest również sukcesem partnerów wydarzenia, wspierających debaty merytorycznie, dzielących się z uczestnikami swoimi najlepszymi ekspertami i ogromną wiedzą. Podobnie będzie 28 i 29 maja 2024 roku. Na scenie XII edycji Cashless Congress wystąpią m.in. przedstawiciele najważniejszych partnerów wydarzenia – Mastercard, Euronet, Polskiego Standardu Płatności (BLIK) i VeloBanku.

 

Zapraszamy do wysłuchania bardzo ciekawych debat:

 

Wyzwania dla branży cashless na kolejne lata. Skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy? O silnych stronach polskiego systemu płatniczego i priorytetach na kolejne lata dyskutować będą Marta Życińska z Mastercard, Monika Król z PSP i Przemysław Koch, Członek Zarządu z VeloBank.

 

Quo vadis branżo bankomatowa, czyli jak budować stabilny dostęp konsumentów i przedsiębiorców do gotówki, w sytuacji niedopasowanych do realiów rynku modeli prowizyjnych na tym rynku. Nad prawdami i mitami polskiego rynku bankomatowego oraz nad faktycznym dostępem konsumentów do gotówki pochyli się m.in. Marek Szafrański z Euronetu. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy Kongresu chętnie posłuchają o obowiązujących modelach prowizyjnych na polskim rynku bankomatowym i o aktualnych realiach ekonomicznych tego biznesu.

 

Kolejna debata, na którą serdecznie zapraszamy zatytułowana została: Płatności natychmiastowe. Dostęp do systemów płatności. Wśród uczestników panelu wystąpi Jerzy Mroczek z PSP. A wśród poruszanych tematów znajdzie się stan rozwoju lokalnych systemów płatności w Europie oraz dostęp do systemów płatności w kontekście rozwoju płatności natychmiastowych i mobilnych w UE.

 

Stan realizacji Strategii Bezpieczeństwa Obrotu Gotówkowego – gdzie jesteśmy jeśli chodzi o stan rozwoju obrotu gotówkowego i dostępności gotówki w Polsce? Kolejny panel pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć poziom dostępności konsumentów do gotówki i współczesne strategie banków w stosunku do utrzymywania sieci oddziałów. A także wspólnie z panelistami zastanowić się, czy cash-back może być rozwiązaniem komplementarnym do wypłat gotówki z bankomatów. Nad tymi zagadnieniami dyskutować będzie grono ekspertów z Dariuszem Marcjaszem z Euronet.

 

Fraudy dopalone sztuczną inteligencją, czyli jak się odnaleźć w coraz bardziej skomplikowanych algorytmach oszustów i naciągaczy. Ogromnymi krokami zbliża się „DORA” – czy jesteśmy gotowi na to rozporządzenie unijne? Jak budować kulturę higieny cyfrowej i wrażliwości na aspekty cyberbezpieczeństwa wśród konsumentów zastanawiać się będą eksperci, wśród nich Łukasz Krzykwa z Mastercard.

 

Kolejny temat Kongresu to: Made in Poland w obszarze cashless – dobre praktyki i projekty, które możemy opowiadać światu. W jakim kierunku idzie polski rynek, czym możemy się chwalić poza polskimi granicami i czy adopcja rozwiązań zagranicznych przebiega sprawnie? Naszymi gośćmi na Kongresie będą Magdalena Kubisa z PSP i Małgorzata Domagała z Mastercard.

 

Dużo się mówi o BNPL w płatnościach. Kolejny panel Kongresu „kupuj teraz, płać później” pochyli się nad tym zagadnieniem, korzystając z wiedzy Witolda Litaszewskiego z PSP.

 

Click to Pay, portfele cyfrowe, czy express checkout jako rozwiązania upraszczające życie konsumentów. eCommerce w erze post ChatGPT – czyli budowa optymalnych doświadczeń zakupowych klienta, hiperpersonalizacja oraz analizy preferencji i predykcji zakupowych. eCommerce jest bardzo wymagającym obszarem usług dla klientów. Czy nadchodzące nowe rozwiązania (w tym Click to Pay) spełnią pokładane w nich nadzieje? Eksperci odpowiedzą na te i wiele innych pytań. Zapraszamy do posłuchania przedstawiciela VeloBanku.

 

Sektor publiczny może być dla wielu podmiotów wzorem wdrażania nowoczesnych cyfrowych rozwiązań. Jak budować nowoczesne usługi dla obywateli z udziałem płatności cashless – przykłady wdrożeń w jednostkach publicznych to tytuł panelu poświęconego wpływom administracji publicznej na rozwój płatności bezgotówkowych. Karolina Wawrzyniak z Mastercard opowie o doświadczeniach rynku w tym zakresie.

 

Eksperci partnerów XII Cashless Congress pozwolą uczestnikom Kongresu lepiej zrozumieć zachodzące zmiany. Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniach z nimi. A firmom Mastercard, Polski Standard Płatności, Euronet i VeloBank serdecznie dziękujemy za merytoryczne wsparcie. Możemy na Was zawsze liczyć.

 

Zapraszamy 28-29 maja do hotelu InterContinental w Warszawie na najważniejsze wydarzenie branży płatniczej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0