Digital era – XII Cashless Congress

Merytorycznie podczas CashlessCongress 2024

Czy zastanawiałeś, czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, co może znaczyć hasło „PŁAĆ JAK LUBISZ”? I jaki wpływ na postrzeganie doświadczeń klienta w tym obszarze mają dostawcy rozwiązań – próbujący pokazać konsumentom, czego im jeszcze brakuje do szczęścia absolutnego? Zagadnienie nie sprowadza się wyłącznie do sztucznie kreowanego konfliktu gotówki z kartami płatniczymi.

Dziś rynek płatności oferuje klientom bardzo dużo rozwiązań odpowiadających na kolejny slogan: „szybko, wygodnie, bezpiecznie”. O tym, co się za tym kryje będą rozmawiać eksperci w czasie XII Cashless Congress w dniach 28-29 maja. A poruszą bardzo wiele istotnych tematów – od przyszłości gotówki i bankomatów, poprzez dematerializację kart płatniczych, do cyfrowego złotego.

Obszar wygody przy płaceniu za zakupy i szerokiego wyboru dostępnych rozwiązań poruszony zostanie m.in. pierwszego dnia Kongresu w panelu „Embeddedfinance – czyli model obsługi płatności, który daje sprzedawcom detalicznym szansę na zbudowanie zdywersyfikowanego strumienia przychodów i głębszych relacji z klientami”. „Uberyzacja” handlu, czyli oferowanie płatności w tle to jedna z cech przyszłości, na którą kładzie się duży nacisk. Oczekiwanie konsumenta, żeby płatność nie psuła przyjemności z zakupów ma szansę realizacji na szeroką skalę już w aktualnej dekadzie XXI wieku.

Czy cyfrowy złoty zmieni postrzeganie przydatności gotówki i kiedy ma szansę materializacji w Polsce – na te pytania spróbują odpowiedzieć eksperci zaproszeni do panelu „Cyfrowy złoty jako rozwiązanie komplementarne do obrotu gotówkowego – czyli jak budować świadomość społeczną wokół pieniądza cyfrowego”. Jakie jest podejście Narodowego Banku Polskiego a jaką politykę ma w tym zakresie rząd – bez uzgodnienia w tym zakresie nie będzie możliwe szybkie posuwanie się do przodu.

Dziś dostęp do gotówki, to szeroko rozumiana sieć bankomatów, zmniejszająca się m.in. z powodu zbyt niskich stawek wynagrodzenia dla ich właścicieli. Czy może być inaczej? A może alternatywne rozwiązanie – wypłaty gotówki w terminalach płatniczych – zapewni konsumentom spokój i swobodny dostęp do gotówki, tak bardzo potrzebnej w trudnych chwilach, co jasno udowodniła najpierw epidemia, a później wojna w Ukrainie. Eksperci zaproszeni na Cashless Congress zadadzą sobie pytanie:„Quo vadis branżo bankomatowa, czyli jak budować stabilny dostęp konsumentów i przedsiębiorców do gotówki, w sytuacji niedopasowanych do realiów rynku modeli prowizyjnych na tym rynku” a później spróbują na nie odpowiedzieć, analizując potrzeby rynku i dostępne rozwiązania. A także ustosunkowując się do prawd i mitów polskiego rynku bankomatowego.

Zaspokajanie potrzeb obywateli w zakresie dostępu do gotówki, to również realizacja Strategii Bezpieczeństwa Obrotu Gotówkowego, ważnego projektu realizowanego pod kierunkiem NBP. Czy ta strategia jest potrzebna i czy jej realizacja przebiega zgodnie z planem, a także czy wpływa na poziom dostępności konsumentów do gotówki – o tym w debacie „Stan realizacji Strategii Bezpieczeństwa Obrotu Gotówkowego – gdzie jesteśmy jeśli chodzi o stan rozwoju obrotu gotówkowego i dostępności gotówki w Polsce?”. Zaproszeni goście wypowiedzą się również na temat stosunku pozostałych uczestników rynku, w  tym banków, które coraz częściej zmniejszają sieć swoich fizycznych oddziałów.

Zapraszamy 28-29 maja do hotelu InterContinental w Warszawie na najważniejsze wydarzenie branży płatniczej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0